Автомобільна газонаповнювальна компресорна станція (АГНКС) - станція, яка виробляє стиснений природний газ і здійснює заправку автомобілів та інших транспортних засобів, двигуни яких конвертовані або споконвічно розраховані на роботу на стисненумо природному газі.

Природний газ потрапляє на АГНКС газопроводами. На станції проходить очистку газу від механічних домішок, осушення від вологи, компримування газу до 25 МПа і зберігання в спеціальних ємностях - акумуляторах газу. Заправка автомобілів здійснюється до тиску 20 МПа (200 атм).

Відповідно до Закону України про об'єкти підвищеної небезпеки "потенційно небезпечний об'єкт" - об'єкт, на якому можуть використовуватися або виготовляються, переробляються, зберігаються транспортуються небезпечні речовини, біологічні препарати, а також інші об'єкти, які за певних обставин можуть створити реальну загрозу виникнення аварії.

На АГНКС об'єктами підвищеної небезпеки є: технологычний трубопровыд, посудини та балоны, що працюють пыд тиском.
Згідно ПОСТАНОВИ N 687 для машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки повинні проводиться огляд, випробування та / або експертне обстеження (технічне діагностування).
 2