Резервуар - вмістилище (наземне або підземне) для зберігання рідин або сипучих продуктів. Резервуари бувають вертикальні і горизонтальні.

Резервуар вертикальний сталевий (РВС) - вертикальна ємність для накопичення, зберігання, підготовки і обліку рідких продуктів (нафтопродуктів). Резервуари виготовляються зі сталі поясами в рулонному або полистовому виконанні. Зазвичай РВС виготовляється з внутрішнім об'ємом від 400 м³ до 5000 м³, менше цього обсягу виробляють резервуари горизонтальні сталеві (РГС), більше цієї межі використовують групу резервуарів.

Резервуар горизонтальний сталевий (РГС) - транспортна або стаціонарна ємність для перевезення або зберігання рідини (нафти) і газів, яка розміщена горизонтально. У горизонтальні резервуари поміщаються відносно малі (в порівнянні з РВС) обсяги рідини і газу (до 200 м³), іноді під надлишковим внутрішнім тиском. У ГОСТ 17032-71 вказані основні типорозміри РГС.

На резервуарах, як об'єктах підвищеної небезпеки, проводяться роботи з технічного діагностування згідно ДСТУ-Н Б А.3.1-10:2008 " Управління, організація і технологія. Настанова з проведення технічного діагностування вертикальних сталевих резервуарів".

резервуар
РВС