Згідно НПАОП 1.1.23-1.06-02 "Правила безпечної експлуатації та обслуговування АГНКС" газопроводи та арматура на АГНКС в процесі експлуатації повинні піддаватися ревізіям, під час яких перевіряється стан газопроводів, арматури та інших елементів газопроводів.

Перша ревізія повинна проводитися не рідше, ніж через два роки після введення АГНКС в експлуатацію. Наступні - через чотири роки від початку експлуатації.

Генеральна ревізія (зовнішній і внутрішній огляд і гідровипробування газопроводів) проводиться через кожні вісім років від початку експлуатації.

При ревізії газопроводу необхідно:

 • провести зовнішній огляд відповідно до вимог цього розділу;
 • виміряти в кількох місцях товщину стінки газопроводу ультразвуковим товщиноміром;
 • провести рентгено, гаммапросвічування або ультразвукову дефектоскопію зварних стиків, якість яких викликала сумнів;
 • провести, за вказівкою начальника АГНКС, розбирання різьбових з'єднань, на ділянці газопроводу, який підлягає ревізії, їх огляд і промір різьбовими калібрами;
 • перевірити стан фланцевих з'єднань, прокладок, кріпильних деталей і т.п., а також фасонних деталей і арматури.

При ревізії газопроводів, що працюють під тиском газу понад 9,8 МПа (100 кг/см2), крім перерахованих вище робіт необхідно піддати всебічному дослідженню (з демонтажем) труби, фланці, лінзи, кріпильні вироби і т.п. У цьому випадку повинні бути проведені:

 • повні обміри труби з визначенням товщини стінки як на кінцях, так і в найбільш витончений її частини (для вимірювань товщини стінок труб та фасонних частин можуть застосовуватися ультразвукові товщиноміри);
 • ревізія різьбових фланцевих з'єднань;
 • вирізка поздовжніх зразків з різних місць вибракуваних (по товщині стінки або інших дефектів) труб або деталей і визначення на цих зразках механічних властивостей, макро- і мікроструктури металу.

3 Thoughts to “Ревізія АГНКС”

 1. Юлия

  Делали заказ на этой фирме. Результатами довольны.

 2. Константин

  Если проводился ремонт трубопроводов на АГНКС, то какие после этого необходимо оформлять документы?

  1. chushikin

   После ремонта должна быть проведена запись в паспорте трубопроводов + пакет документов от организации, проводившей ремонт (Дозвил, документы на сварщика, сертификаты на трубы и сварочные материалы, протоколы проведения диагностических работ). После окончания ремонта обязательны гидроиспытания!

Comments are closed.